Stomatologia zwierzęca

Jeszcze parę lat temu mało komu przyszło do głowy, by zajrzeć w pyszczek swojego zwierzaka. Dziś wizyta stomatologiczna staje się już coraz bardziej powszechna.

Najczęstszą przyczyną wizyt jest : brzydki zapach z pyszczka, niechęć do jedzenia, widoczny kamień nazębny i krwawiące dziąsła. Dlatego sanacja jamy ustnej, płukanie jej i ultradźwiękowe rozbijanie kamienia nazębnego należą do najczęstszych zabiegów.

Poniżej – Pandi, 8 letni piesek przed, w trakcie i po zabiegu.

 

 

Należy pamiętać o kontroli stomatologicznej zwierząt też pod innym kątem:

szczenięta – (szczególnie psów ras małych i miniaturowych) miewają problemy ze zmianą uzębienia mlecznego na stałe. Przetrwałe zęby mleczne są przyczyną wadliwego zgryzu, szybszego odkładania się płytki nazębnej i powstawania chorób przyzębia.

psy i koty dorosłe i starsze: ukruszone korony zębów, starte korony, odsłonięta miazga zębowa, odsłonięte szyjki – to wszystko może powodować ból, apatię, niechęć do jedzenia, problemy z trawieniem.

Stomatologia gryzoni i zajęczaków:
Króliki, szynszyle , świnki morskie, chomiki, koszatniczki, szczurki – te zwierzęta są bardzo często pacjentami stomatologicznym. U nich prawidłowo uformowany zgryz jest podstawą do pobierania odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości pokarmu, a co za tym idzie do prawidłowego trawienia. Pamiętajcie o tym, gdy tylko wasz podopieczny przestaje jeść lub przyjmuje tylko jeden rodzaj pokarmu.

Gady i Ptaki – choć część z nich nawet nie ma zębów, to problemy z dziobem i pyskiem nie należą do rzadkości. Przerośnięta ramfoteka gadów i ptaków czy tzw. zgnilec pyska to tylko przykłady najczęstszych schorzeń.

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku:
9.00 - 19.00

w sobotę: 9.00 - 12.00

Telefon kontaktowy

tel. 796-007-290